Блог Миколи Зеленського

                 Б Р О Д І В С Ь К А  О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

 

     

                                                                                            До голови Бродівської районної ради

                                                                                            До голови Бродівської райдержадміністрації

                                                                                            До голови Бродівської міської ради

                                                                                            Депутату Львівської облради О.Панкевичу

                                                                                            Депутатам Бродівської міської і райрад

                                                                                            Головному лікарю БЦРЛ     

 

                                                                З В Е Р Н Е Н Н Я

 

     Переконливо просимо розглянути можливість перенесення місця постійного функціонування дитячого поліклінічного відділення Бродівської районної центральної лікарні (БЦРЛ)в приміщення, яке б відповідало вимогам сьогодення, кращим умовам роботи медичного персоналу, розміщенню спеціалізованих кабінетів та обладнання, а найважливіше – умовам, в яких мають знаходитись в усі пори року пацієнти, відвідувачі(діти дошкільного і шкільного віку та батьки з немовлятами).

Справді, дійсно соромно за те, що дитяча поліклініка в процесі постійного завантаження по медичному обслуговуванню самого найдорожчого людського скарбу – дітей і їхнього здоров’я, протягом багатьох років опиняється  поза увагою тих, що були та й (напевне?!) діючих очільників, заступників і начальників різного рівня всього Бродівського району.

Важко повірити в те, що керівники міського і районного масштабу, ведучи (несучи) своїх дітей(онуків) з ошатних маєточків чи особняків, глянсованих за парканами плиткою, не помічають величезної різниці в тому, як вони подбали про себе, та умови свого чада і в яких доводиться знаходитись під час його медичного обслуговування!..

Підставою для написання цього звернення, стали численні прохання від сімей військовослужбовців, які мають в родинах немовлят, дітей дошкільного і шкільного віку.

Провівши попереднє дослідження такого питання,  Бродівська організація СОУ, дійсно визначає своє заувагою у зверненні нагальну необхідність перенесення місця робочої медичної діяльності дитячого районного поліклінічного відділення по щоденному, постійному обслуговуванню дітей всього Бродівського району!!!

Діюче приміщення, в якому знаходиться Бродівська дитяча районна поліклініка, реально за багатьма ознаками вже  не відповідає вимогам сьогодення для забезпечення  дітей(сімей), які звертаються за допомогою в лікуванні, або просто згідно планових заходів медичного обслуговування населення району.

Не треба бути великим фахівцем у медичній галузі, чи спеціалістом із знання спеціалізованих споруд, щоб зробити висновок – приміщення дитячої поліклініки БЦРЛ не для відвідування мам з дітьми на руках, хворими, немічними…

Приміщення розташоване так, що доводиться підійматися з дитиною крутими вузькими східцями, на поверсі тісний маленький, темний коридор, не дуже зручно розміщені туалет та умивальник, немає належної вентиляції і інше. В період проведення щеплень, перед початком навчального року, по його закінчення, в час епідемічних спалахів, районне дитяче поліклінічне відділення приймає дуже багато дітей і батьків, які змушені опинятися! в тісному приміщенні, або під дощем чи снігом чекати на вулиці. Хіба наші діти і ми - батьки заслуговуємо таких умов у відношенні до себе?!

Просто уявимо собі, що на даний час і протягом багатьох років на відстані ста метрів від дитячої поліклініки у світлих, доволі сучасних кабінетах в окремому приміщенні із своїм подвір’ям , гаражем, актовою залою та іншими зручностями працює колектив журналістів редакції газети. Не маючи до них претензій, сподіваємось(лише як уявний варіант!), що вони за психологією своєї діяльності могли б прийняти  навіть  самостійне рішення з пропозицією помінятися приміщеннями з дитячою районною поліклінікою, яка дійсно несе велике навантаження по обслуговуванню дітей, онуків, правнуків – нашого майбутнього покоління, за успішність якого в майбутньому бореться кожен патріотичний український журналіст. Хоча, без усіляких сумнівів,  журналісти теж цілком заслуговують нормальних сучасних умов знаходження і творчої діяльності.

 Ось, саме тому і треба нам усім і тим, хто «відповідає!» і не байдужим - подумати над реальним вирішенням порушеного громадянами всього району питання!.. Підтвердженням є збір підписів, що вже проводиться. Результати  будуть надані керівникам відповідних рівнів, депутатам та висвітлені у ЗМІ.

Зрозуміло, що для реалізації  пропозицій за зверненням Бродівської СОУ потрібне додаткове вивчення поданої проблеми. Але те, що у  районному центрі Бродах, в межах знаходження БРЦЛ необхідно знайти(збудувати) краще приміщення для районного поліклінічного відділення не викликає сумнівів - це факт, з яким погоджуються і лікарі і потенційні їхні клієнти, а особливо батьки, котрі є вже ними сьогодні  і  ті, хто планує  стати такими завтра.

Сподіваємось на розуміння, підтримку і позитивне рішення!.. Адже: «Пріоритети розвитку на місцевих рівнях – визначає громада, а сильна громада це сильна держава!» - П.Порошенко, 30.06.2017рік в промові з 25-річчя АУМ.  

                                                                                Слава Україні

 

 

 

                                                       Голова Бродівської організації Спілки офіцерів України

                                                               Полковник                        Микола Зеленський  

30.06. 2017 рік

 

 

 

                 Б Р О Д І В С Ь К А   О Г А Н І З А Ц І Я С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

( 80600, Львівська обл.., м.Броди, в. Ст.Бандери68\41)

 

                                                  Першому заступнику секретаря РНБО п. Ковалю М.В.

   Керуючому підрозділом «Захисту національної державності» ЦУ СБУ

       Комітет ВРУ з питань Культури і духовності.

        Комітет ВРУ з питань нац. Безпеки і оборони.

                                                  Голові СОУ.

                                                  До редакції ЗМІ(вибірково)

                                                             

             Відповідь  на відповідь №116/8/6705 МО України (в\ч 0105) від 19.05.2017-го року щодо        встановлення постаменту М.Кутузову на військовому аеродромі в Бродах Львівської області.

 

1.                        Аналізуючи «формальну відписку» на звернення Бродівської організації СОУ (попередньо адресовану  в РНБО України), а не до відомства  заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення, начальника управління О.Голоднюка, доводиться усвідомлювати, що -  пам’ятник «світлійшому князю» (оригінал), генерал-фельдмаршалу, російському полководцю М.Голєніщеву-Кутузову у місті Бродах, Львівської області  був переданий на тимчасове! зберігання цивільною структурою  (Бродівським міськвиконкомом, 18.03.2014-го року ріш. №70 ) у військову частину АА ЗСУ  в/ч А2595 із  заувагою, що це ніяк не пов’язано зі збройною агресією Російської Федерації проти України!..

Щодо цього, доводимо офіційну інформацію для представників такого рівня як Міністерство Оборони України : 1.03. 2014-го року обидві палати  Російського парламенту проголосували за введення російських військ на територію України!.. У цей же день Парламентська асамблея з безпеки і співробітництва в Європі визнала такі дії Росії – військовою агресією!

18.03.2014-го року у Москві Президентом Росії В.Путіним разом з головою АРК С.Аксьоновим підписано договір про анексію з прийняттям Республіки Крим до складу Росії!..

Так, М.Голєніщєв-Кутузов до цього відношення не має, але інформативно - для відомства морально-психологічного забезпечення ЗСУ має безпосереднє, бо саме це управління  «моралі і розуму війська українського» повинно доказувати усім воїнам , що Україна в часи російської імперії була позбавлена свого особистого військового захисту , Переяславські угоди знищені,  разом  з Київською Митрополією та демократичним, справедливим козацтвом. І стала  наша ненька  рабсько-кріпатською територією у генерал-губернаторській Росії і саме таку Україну в тодішній тоталітарній імперії бачив зовсім не авіатор М.Голєніщев (читаєм спогади фельдмаршала)!.. Т.Шевченко тільки народився, а М.Кутузов уже «взував» його в «москальські» рекрутські чоботи!.. Читаємо – Тараса Григоровича Шевченка!!!  Анонс – « За 25-ть років Святої незалежної України всі, хто закінчив просту середню школу – досконало володіють РІДНОЮ, нашою МИЛОЗВУЧНОЮ!!!

Так, ось, саме у той.. «знаменний» для Росії «День - анексії Криму!», коли вся Україна, реально опинялась в «трансі» - появляється рішення Бродівського міськвиконкому, (не сесії Ради депутатів!), а виконавчої цивільної структури за №70 від 18.03.2014-го року про передачу на тимчасове зберігання символу Російської імперії у формі пам’ятника М.Кутузову до української авіаційної військової частини!

Питання : На  яких таких «Законних» підставах - виконком  місцевого (міського) рівня може ігноруючи   міської громади  своєму місцевому краєзнавчому музею! на зберігання памятник (уособлення Російської імперії саме в момент анексії!), а військовій частині Міністерства Оборони України ?!. Що, дядьки з комунальних служб керують ідеологією у ЗСУ?!. Чи може дуже хтось попросив?!... 

Яка підстава для цього? Тим паче, що міська Рада рішенням сесії визначила - демонтувати памятник саме за ідейно-патріотичними мотивами!.. Бо ж так  справедливо, через депутатське представництво формується морально-психологічне виховання цивільного населення!.. Чи не так?!... А в/ч А2595, де до слова, служила Н.Савченко,  має сприймати, формувати і захищати сучасні українські національні цінності, які репрезентуються саме у місцевій Рад  ( стосовно взаємовідносин місцевого значення), а не у виконкомі!!!. Отже, за державницьким розумінням  - не потрібно створювати у місці дислокації морально-психологічних, а тим паче політичних проблем!..

Зауважимо, що інакше, як демарш  військового командування, а можливо й у змові з виконкомом (розміщення памятника М.Кутузову у в\ч А2595 в день анексії Росією Криму) назвати просто не можливо, при наймі дуже важко!..

Прикро, що відповідь  з такого відомства як МО на запит СОУ, носить чисто «відписний», байдужий характер, у якій скоріше  проглядається бажання закрити нібито не існуючу проблеми, як то - «насаджування ідеї єдиного минулого», а « скоріше «русcкого міра» з оправдовуванням ,«мов!», на яких говорять багато героїв АТО… А ще – памяток Російської імперії, які нажаль( з оригіналом), для МОУ не вписуються в Закон «Про засудження … тоталітарних режимів …» (Росія у 1812-му для МПЗ ЗСУ не тоталітарна по відношенню до України!)… Важко, зрозуміти не те, що стратегію - тактику цієї структури - «мозку», ідеології та пропаганди міністерства Оборони України!..

І це відбувається тоді, коли уже три роки іде війна, а Українській незалежності, Конституції України з єдиною державною мовою!!! та Статутами ЗСУ уже більше 20-ти років!.. Скільки ж ще треба часу, щоб зрозуміти хто є хто, та більше - як розрізнити ворога, коли він говорить своєю мовою завжди, а «наші» - його мовою навіть! під час війни з ним же?!. Не визначаємо необхідним  при реально  наявному великому бажанні - зайвий раз звертати увагу на пафос відповідачів від в/ч 0105 МО на «возвеличення» ними «світлого князя»!.. Та  виникає бажання запитати у тих, хто писав, ні скоріше «виненавиджував» відповідь – а пан О.Голоднюк часом не став уже там у МО «свєтлєйшім?»…

       Уявимо не можливе, що дата – 18.03.2014-го року Ствердження приєднання (анексії) Криму до       Росії  і перенесення пам’ятника М.Голєніщеву-Кутузову у Бродах на авіаційний військовий аеродром просто випадковий збіг! Ну, то вже за три роки війни могли б знайтися «розумні» голови,щоб постамент «російської гідності»  десь-кудись, якось відкомандирувати…

У цьому сенсі цікаво б побачити офіційні документи МО України, щодо прохань розмістити памятник на військовому аеродромі у Бродах в день анексії Криму, для чого, з якими ідейними чи морально-психологічними мотивами? Хто ініціатор, яка його позиція? Може були збори військовослужбовців з проханням? Може хтось вивчав думку з цього приводу у частинах Збройних сил? А ще про те - наскільки потрібно захищати російську мову і мови національних меншин у Збройних силах України, згідно статті 10-ї Конституції України(чит. Оригінал – додається!)...

Знову ж, до відома – військова частина А2595 не є місцем проживання різної кількості нацменшинств, а визначається як чітко функціональна структура Збройних сил України де згідно Статуту внутрішної служби усе чітко розписано!.. А те, що за змістом відповіді МОУ (застосування у в/ч А2595 здебільшого російської мови)не підтвердилося – слава Богу! Може дійсно інформація була не зовсім достовірна!.. Хоча, знову ж – хто проводив дослідження?!.

1.                  «Тимчасове зберігання» - згідно законодавства України визначається Цивільним кодексом як зберігання (чогось матеріального), що має державну цінність для України у спеціально   облаштованих приміщеннях та передбачає оформлення  відповідних договірних документів, де виписано -  термін!, цінність, а саме головне хто за це і кому скільки платить! Командир окремої в/ч ЗСУ без конкретного дозволу на це не має ніякого права, окрім деяких елементів періоду військового часу. Безкоштовне ж збереження цивільних обєктів чи цінностей без виняткових рішень вищого рівня не передбачено, ну а вести комерційні фінансові справи в/ч без суворої звітності - визначено… До того ж, збереження передбачає охорону і відповідальність за стан і цілісність. Звідси висновок – Хто санкціонував такий договір, чиї підписи його стверджують та хто несе юридичну і фінансову відповідальність за збереження  «цінності» якщо вартість такої взагалі кимось встановлена?!.

Документи, спростування чи підтвердження з визначеного  доведеться відслідкувати через депутатів місцевого рівня. Можливо, допоможуть і представники СБУ, щоб співставити з наказами і реєстрацією всього відповідного у військовій частині… Це, безумовно можна і треба зробити, сподіваємось не все у наш час (боротьби з зловживаннями і порушеннями закону) можна оформити «заднім числом»!!! Як це часто бувало у силових відомствах колись…

Та зараз,  вже реакція на встановлення памятника М.Кутузову в центрі Бродівського аеродрому, а відтепер і  щодо відповіді на запит організації СОУ  до РНБО (а не до МОУ)                 ( додається), виходить на такий рівень ,що набагато важливіше зрозуміти  у чому ж суть : «оправдально-наступальних  речень і слів з боку  структури Морально психологчного забебчення  Міністерства оборони України, на запит СОУ  (організації військово-патріотичного спрямування, яка давно просто і розумна малаб владнати ідеологічну«неувязочку» …. Та увиявляється на це ми маємо просто( а може й не просто) На це ж маємо світлого князя, роздуми військового відомства навколо захисту прав меншин(добре, що не сх…) і прикре російське «на жаль..» щодо « … засудження чогось націонал – соціалістичного!»… Хотілося б знати так думає і сам «свєтлєйшій!» чи тільки ті, хто реально організовує морально-психологічне забезпечення у всіх Збройних силах України?!.

Без сумніву запит СОУ і відповідь МОУ буде мати інформативний розголос у ЗМІ. Та на продовження думки і для завершення усвідомлень – найцікавіше!..

2.                  У зверенні організації СОУ до першого заступника РНБО від 1.03.2017-го року у заключному абзаці виписано прохання не направляти запит для відповіді по старій «совковій» схемі у відомство, яке є зацікавленим у спростуванні, у формальній відписці, тобто - до МОУ, бо воно не може бути обєктивним у дослідженні ситуації у самих же «собі»…  Та виявляється це не можливо таке у такій «своєрідній» системі бюрократичних павутин , як силові структури!  Не стається ще в Україні так,  щоб  хоча б більш-менш змістовну відповідь надала незалежна від Сухопутних військ структура… Бо, у ЗСУ наявний і такий парадокс- якщо авіацію назвали «армійською», то і підпорядковувати її чомусь потрібно під «піхотних  світлих князів»… Ніби  в Україні армія – це суцільно Сухопутні війська!.. Тому й приймаються за льотчиків та авіаційних інженерів такі «ґрунтовні» та «зважені» відповіді  від «генералов Бородіно»… Бо ж вони « оті генерали», напевно, вважають себе реальними спадкоємцями не  сподвижників українства, як то -  І.Мазепи чи винахідника вертольотів І.Сікорського (головна авіатехніка Бродівських армійців!), а великого фельдмаршала М.Голєніщева, який у Бродах можливо навіть  три ночі просто - переспав!.. (До тексту відповіді – без акцентуацій на Франко-Русскою войну!...

До всіх варіантів чиєїсь любові до «фельдмаршалів», з глибоким розумінням українського законодавства - толерантно нагадуємо, що звання фельдмаршал і статус «свєтлєйшій князь», очевидно, вписуються у засудження тоталітарних режимів!.. Я з цього приводу пишу саме оцей  рапорт!..

Доведеться таку «історичну» відповідь  можливо! надіслати не тільки в українські ЗМІ, а й у французьку Амбасаду – хай почитають… Зараз це буде актуальним…

На фоні відповіді командування Сухопутних військ ЗСУ складається враження, що її писали і підписували особи, які українську ідею розбудови держави і українського війська сприймають якось по «світло російське!»… Через це не дивно, що фактично проігнорована інформація військово-патріотичної громадської організації Спілки офіцерів України, депутатів, офіцерів та виникає відчуття, що авторам відповіді  нічого втрачати бо у них або пенсія «в кармані», або діти і думки в Росії…

Україна бореться з терористами і окупантами, а у штабі Сухопутних військ роздуми і внутрішня мораль завантажені проблемою – розумно захистити пам»ять «світлішого князя» Великого стовпа Російської імперії. Що ж у подальшому можна чекати від таких осіб?!. З часом вони, напевно, розставлять на відповідні посади своїх однодумців!..

Президент України у Франції просить підтримки проти російської агресії  у французів, а «світлійші» з Сухопутних військ, як ніби вживши коньяку «Наполеон» (улюбленого до речі в Росії) захищають ім.»я фельдмаршала Кутузова…

То звідки в Україні небезпеки?!. Важко визначити яка з них більша -  із зони АТО, від терористів на вулицях чи із середини відомств, які під час бойових дій визначають напрямки МПЗ для захисників України.

Символічно, що цю відповідь на «відписку» доводиться давати в День Конституції України, до якої точно «свєтлєйшіє» і фельдмаршали не мають ніякого відношення, та має безпосередньо Конституція Пилипа Орлика на честь якого у Франції названо міжнародний аеропорт «Орлі». А ось на військовому аеродромі у Бродах МОУ відстоює існування Кутузовського проспекту як у Києві, не в розумінні транспортної артерії, а в усвідомленні «проспекту» як погляду в майбутнє…

Згідно Конституції і законів України всі державні структури, увесь хід влаштування і охорони державного устрою мають бути під пильною увагою і корегуванням  громадських організацій, громад, партій і об»єднань громадян. Це визначено для того, що якийсь чиновник у правовій державі не став раптом «свєтлєйшім» і не нав»язав  свою фельдшовіністичну позицію усім, хто на нього дивиться з низу!.. Для інформації - поняття «шовінізму» виникло у момент звеличення

М.Кутузова, а походження в назві має від француза Шовена…

Отже, офіцери Бродівської організації СОУ черговий раз наполягають на  тому, щоб більше не надсилалась «відписка» із МОУ, тим більше із штабу Сухопутних військ, бо не до них було спрямоване попереднє звернення(додається до всього матеріалу) і це також!

Зауважимо, що питання ідейно-національного спрямування знаходяться в компетенції Верховної Ради, РНБО та СБУ!.. Саме із цих структур і чекаємо відповіді. 

 

 

 

                                                    Полковник                Микола Зеленський

                                 Уч. б\д., ліквідатор ЧАЕС, уч., місії ООН, інвалід війни 2-ої групи

                                                                    Спілка офіцерів України  

28 червня 2017 рік

 

 

 

 

              Б О Р Д І В С Ь К А   О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

                 (80600, Львівська обл., м.Броди, масив Ст.Бандери 68\41, т.0958500929) 

 

                                                     Першому заступнику секретаря РНБО п. Ковалю М.В.

                                                     Керуючому підрозділом «Захисту національної державності» ЦУ СБУ

                                                     Комітет ВРУ з пит. Культури і духовності п. Лесюку Я.В.

                                                     Комітет ВРУ з питань нац. Безпеки і оборони п. Ярошу Д.А.

                                                     Голові Всеукраїнської організації СОУ  - інформативно!..                                                                               

                                                     До редакцій деяких ЗМІ – вибірково.                           

 

                                                                       З  А  П  И  Т

 

    До Бродівського осередку СОУ надійшло більше двох десятків телефонних звернень від офіцерів в\ч А2595 з проханням допомогти розібратись - навіщо під час загарбницької війни імперської Росії проти України на військовому аеродромі у Бродах встановили  пам’ятник  М.Кутузову?!.  Що саме час?!.

Своїм запитом просимо пояснити  позицію міністерства оборони, яке інформоване і санкціонувало встановлення пам’ятника М.Кутузову на аеродромі армійської авіації України.

У 2015-му році після опитування населення Бродівська міська рада прийняла рішення демонтувати пам’ятник М.Кутузову, що знаходився біля приміщення педагогічного коледжу, а на тому місці було споруджено меморіал «Героям небесної сотні»!.. У минулому році меморіалом була вшанована і пам’ять екіпажів вертольотів Бродівської бригади армійської авіації, що були збиті російськими ракетами «Стріла-2м» в зоні АТО!..

Так, М.Кутузов історична постать і колись дійсно проїздом перебував у Бродах декілька днів. Цілком зрозуміло було б розмістити його погруддя десь біля районного краєзнавчого музею, бо при усіх заслугах М.Кутузов явно до української авіації ніякого відношення немає!.. Та й сам вчинок командування в\ч і ЗСУ виглядає доволі цинічним як на фоні рішення Бродівської міської ради, так і в умовах нинішніх відносин з імперською Росією… Складається враження, що частині армійської авіації України незабаром присвоять ім’я не винахідника вертольоту українця І.Сікорського, а саме російського імперського воєначальника М.Кутузова…

Дивує і насторожує не тільки те що в центрі аеродрому бригади армійської авіації, що дислокується на теренах Західної України!!!  уже більше року красується пам’ятник М.Кутузову, а й те, що у цій частині через 25-ть років української незалежності українською мовою провадяться тільки окремі ритуали і оформляються звітні матеріали. Все решта повсякденне життя, спілкування, радіообмін -здебільшого російською. Хоча уже у 2005-му році у цій бригаді армійської авіації України було виключно все у службовому процесі впроваджено українською!.. Навіщо ж повернули?!.

Бродівська організація СОУ переміщення погруддя М.Кутузова на військовий аеродром визначає як ідеологічний демарш військових начальників і керівників міста!.. Ось що каламутиться у головах цих керівників українських державних структур в час, коли не одна сотня військових з Брідщини захищають кордони України в АТО від агресії імперської Росії…   

У Бродах дислокується дві великі військові частини. Одна, зв’язківці – повністю україномовна, а інша, вертолітники – майже повністю російськомовна!.. Це що, теж схвалюється у МОУ?..

Тож, хто в українських збройних силах відповідає за таку ситуацію і за дії українських командирів і начальників під час війни з Росією?!. Може вони самі і тільки перед собою?!.

Що взагалі, через саме таку ситуацію в ЗСУ мають думати про все описане  громадяни Бродів та й усієї України?!.

Направляти запит до МОУ визначаємо не доцільним, бо буде відписка і оправдовування самих себе!.. Отже, звертаємося саме до вас, а ще опублікуємо визначений матеріал у ЗМІ…

 

 

                                                                             Голова Бродівської організації СОУ

                                                                    Полковник           М.З.                М.Зеленський   

1.03.2017р.