Б О Р Д І В С Ь К А   О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

                 (80600, Львівська обл., м.Броди, масив Ст.Бандери 68\41, т.0958500929) 

 

                                                     Першому заступнику секретаря РНБО п. Ковалю М.В.

                                                     Керуючому підрозділом «Захисту національної державності» ЦУ СБУ

                                                     Комітет ВРУ з пит. Культури і духовності п. Лесюку Я.В.

                                                     Комітет ВРУ з питань нац. Безпеки і оборони п. Ярошу Д.А.

                                                     Голові Всеукраїнської організації СОУ  - інформативно!..                                                                               

                                                     До редакцій деяких ЗМІ – вибірково.                           

 

                                                                       З  А  П  И  Т

 

    До Бродівського осередку СОУ надійшло більше двох десятків телефонних звернень від офіцерів в\ч А2595 з проханням допомогти розібратись - навіщо під час загарбницької війни імперської Росії проти України на військовому аеродромі у Бродах встановили  пам’ятник  М.Кутузову?!.  Що саме час?!.

Своїм запитом просимо пояснити  позицію міністерства оборони, яке інформоване і санкціонувало встановлення пам’ятника М.Кутузову на аеродромі армійської авіації України.

У 2015-му році після опитування населення Бродівська міська рада прийняла рішення демонтувати пам’ятник М.Кутузову, що знаходився біля приміщення педагогічного коледжу, а на тому місці було споруджено меморіал «Героям небесної сотні»!.. У минулому році меморіалом була вшанована і пам’ять екіпажів вертольотів Бродівської бригади армійської авіації, що були збиті російськими ракетами «Стріла-2м» в зоні АТО!..

Так, М.Кутузов історична постать і колись дійсно проїздом перебував у Бродах декілька днів. Цілком зрозуміло було б розмістити його погруддя десь біля районного краєзнавчого музею, бо при усіх заслугах М.Кутузов явно до української авіації ніякого відношення немає!.. Та й сам вчинок командування в\ч і ЗСУ виглядає доволі цинічним як на фоні рішення Бродівської міської ради, так і в умовах нинішніх відносин з імперською Росією… Складається враження, що частині армійської авіації України незабаром присвоять ім’я не винахідника вертольоту українця І.Сікорського, а саме російського імперського воєначальника М.Кутузова…

Дивує і насторожує не тільки те що в центрі аеродрому бригади армійської авіації, що дислокується на теренах Західної України!!!  уже більше року красується пам’ятник М.Кутузову, а й те, що у цій частині через 25-ть років української незалежності українською мовою провадяться тільки окремі ритуали і оформляються звітні матеріали. Все решта повсякденне життя, спілкування, радіообмін -здебільшого російською. Хоча уже у 2005-му році у цій бригаді армійської авіації України було виключно все у службовому процесі впроваджено українською!.. Навіщо ж повернули?!.

Бродівська організація СОУ переміщення погруддя М.Кутузова на військовий аеродром визначає як ідеологічний демарш військових начальників і керівників міста!.. Ось що каламутиться у головах цих керівників українських державних структур в час, коли не одна сотня військових з Брідщини захищають кордони України в АТО від агресії імперської Росії…   

У Бродах дислокується дві великі військові частини. Одна, зв’язківці – повністю україномовна, а інша, вертолітники – майже повністю російськомовна!.. Це що, теж схвалюється у МОУ?..

Тож, хто в українських збройних силах відповідає за таку ситуацію і за дії українських командирів і начальників під час війни з Росією?!. Може вони самі і тільки перед собою?!.

Що взагалі, через саме таку ситуацію в ЗСУ мають думати про все описане  громадяни Бродів та й усієї України?!.

Направляти запит до МОУ визначаємо не доцільним, бо буде відписка і оправдовування самих себе!.. Отже, звертаємося саме до вас, а ще опублікуємо визначений матеріал у ЗМІ…

 

 

                                                                             Голова Бродівської організації СОУ

                                                                    Полковник           М.З.                М.Зеленський   

1.03.2017р.