Б Р О Д І В С Ь К А   О Г А Н І З А Ц І Я С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

( 80600, Львівська обл.., м.Броди, в. Ст.Бандери68\41)

 

                                                  Першому заступнику секретаря РНБО п. Ковалю М.В.

   Керуючому підрозділом «Захисту національної державності» ЦУ СБУ

       Комітет ВРУ з питань Культури і духовності.

        Комітет ВРУ з питань нац. Безпеки і оборони.

                                                  Голові СОУ.

                                                  До редакції ЗМІ(вибірково)

                                                             

             Відповідь  на відповідь №116/8/6705 МО України (в\ч 0105) від 19.05.2017-го року щодо        встановлення постаменту М.Кутузову на військовому аеродромі в Бродах Львівської області.

 

1.                        Аналізуючи «формальну відписку» на звернення Бродівської організації СОУ (попередньо адресовану  в РНБО України), а не до відомства  заступника командувача Сухопутних військ Збройних Сил України з морально-психологічного забезпечення, начальника управління О.Голоднюка, доводиться усвідомлювати, що -  пам’ятник «світлійшому князю» (оригінал), генерал-фельдмаршалу, російському полководцю М.Голєніщеву-Кутузову у місті Бродах, Львівської області  був переданий на тимчасове! зберігання цивільною структурою  (Бродівським міськвиконкомом, 18.03.2014-го року ріш. №70 ) у військову частину АА ЗСУ  в/ч А2595 із  заувагою, що це ніяк не пов’язано зі збройною агресією Російської Федерації проти України!..

Щодо цього, доводимо офіційну інформацію для представників такого рівня як Міністерство Оборони України : 1.03. 2014-го року обидві палати  Російського парламенту проголосували за введення російських військ на територію України!.. У цей же день Парламентська асамблея з безпеки і співробітництва в Європі визнала такі дії Росії – військовою агресією!

18.03.2014-го року у Москві Президентом Росії В.Путіним разом з головою АРК С.Аксьоновим підписано договір про анексію з прийняттям Республіки Крим до складу Росії!..

Так, М.Голєніщєв-Кутузов до цього відношення не має, але інформативно - для відомства морально-психологічного забезпечення ЗСУ має безпосереднє, бо саме це управління  «моралі і розуму війська українського» повинно доказувати усім воїнам , що Україна в часи російської імперії була позбавлена свого особистого військового захисту , Переяславські угоди знищені,  разом  з Київською Митрополією та демократичним, справедливим козацтвом. І стала  наша ненька  рабсько-кріпатською територією у генерал-губернаторській Росії і саме таку Україну в тодішній тоталітарній імперії бачив зовсім не авіатор М.Голєніщев (читаєм спогади фельдмаршала)!.. Т.Шевченко тільки народився, а М.Кутузов уже «взував» його в «москальські» рекрутські чоботи!.. Читаємо – Тараса Григоровича Шевченка!!!  Анонс – « За 25-ть років Святої незалежної України всі, хто закінчив просту середню школу – досконало володіють РІДНОЮ, нашою МИЛОЗВУЧНОЮ!!!

Так, ось, саме у той.. «знаменний» для Росії «День - анексії Криму!», коли вся Україна, реально опинялась в «трансі» - появляється рішення Бродівського міськвиконкому, (не сесії Ради депутатів!), а виконавчої цивільної структури за №70 від 18.03.2014-го року про передачу на тимчасове зберігання символу Російської імперії у формі пам’ятника М.Кутузову до української авіаційної військової частини!

Питання : На  яких таких «Законних» підставах - виконком  місцевого (міського) рівня може ігноруючи   міської громади  своєму місцевому краєзнавчому музею! на зберігання памятник (уособлення Російської імперії саме в момент анексії!), а військовій частині Міністерства Оборони України ?!. Що, дядьки з комунальних служб керують ідеологією у ЗСУ?!. Чи може дуже хтось попросив?!... 

Яка підстава для цього? Тим паче, що міська Рада рішенням сесії визначила - демонтувати памятник саме за ідейно-патріотичними мотивами!.. Бо ж так  справедливо, через депутатське представництво формується морально-психологічне виховання цивільного населення!.. Чи не так?!... А в/ч А2595, де до слова, служила Н.Савченко,  має сприймати, формувати і захищати сучасні українські національні цінності, які репрезентуються саме у місцевій Рад  ( стосовно взаємовідносин місцевого значення), а не у виконкомі!!!. Отже, за державницьким розумінням  - не потрібно створювати у місці дислокації морально-психологічних, а тим паче політичних проблем!..

Зауважимо, що інакше, як демарш  військового командування, а можливо й у змові з виконкомом (розміщення памятника М.Кутузову у в\ч А2595 в день анексії Росією Криму) назвати просто не можливо, при наймі дуже важко!..

Прикро, що відповідь  з такого відомства як МО на запит СОУ, носить чисто «відписний», байдужий характер, у якій скоріше  проглядається бажання закрити нібито не існуючу проблеми, як то - «насаджування ідеї єдиного минулого», а « скоріше «русcкого міра» з оправдовуванням ,«мов!», на яких говорять багато героїв АТО… А ще – памяток Російської імперії, які нажаль( з оригіналом), для МОУ не вписуються в Закон «Про засудження … тоталітарних режимів …» (Росія у 1812-му для МПЗ ЗСУ не тоталітарна по відношенню до України!)… Важко, зрозуміти не те, що стратегію - тактику цієї структури - «мозку», ідеології та пропаганди міністерства Оборони України!..

І це відбувається тоді, коли уже три роки іде війна, а Українській незалежності, Конституції України з єдиною державною мовою!!! та Статутами ЗСУ уже більше 20-ти років!.. Скільки ж ще треба часу, щоб зрозуміти хто є хто, та більше - як розрізнити ворога, коли він говорить своєю мовою завжди, а «наші» - його мовою навіть! під час війни з ним же?!. Не визначаємо необхідним  при реально  наявному великому бажанні - зайвий раз звертати увагу на пафос відповідачів від в/ч 0105 МО на «возвеличення» ними «світлого князя»!.. Та  виникає бажання запитати у тих, хто писав, ні скоріше «виненавиджував» відповідь – а пан О.Голоднюк часом не став уже там у МО «свєтлєйшім?»…

       Уявимо не можливе, що дата – 18.03.2014-го року Ствердження приєднання (анексії) Криму до       Росії  і перенесення пам’ятника М.Голєніщеву-Кутузову у Бродах на авіаційний військовий аеродром просто випадковий збіг! Ну, то вже за три роки війни могли б знайтися «розумні» голови,щоб постамент «російської гідності»  десь-кудись, якось відкомандирувати…

У цьому сенсі цікаво б побачити офіційні документи МО України, щодо прохань розмістити памятник на військовому аеродромі у Бродах в день анексії Криму, для чого, з якими ідейними чи морально-психологічними мотивами? Хто ініціатор, яка його позиція? Може були збори військовослужбовців з проханням? Може хтось вивчав думку з цього приводу у частинах Збройних сил? А ще про те - наскільки потрібно захищати російську мову і мови національних меншин у Збройних силах України, згідно статті 10-ї Конституції України(чит. Оригінал – додається!)...

Знову ж, до відома – військова частина А2595 не є місцем проживання різної кількості нацменшинств, а визначається як чітко функціональна структура Збройних сил України де згідно Статуту внутрішної служби усе чітко розписано!.. А те, що за змістом відповіді МОУ (застосування у в/ч А2595 здебільшого російської мови)не підтвердилося – слава Богу! Може дійсно інформація була не зовсім достовірна!.. Хоча, знову ж – хто проводив дослідження?!.

1.                  «Тимчасове зберігання» - згідно законодавства України визначається Цивільним кодексом як зберігання (чогось матеріального), що має державну цінність для України у спеціально   облаштованих приміщеннях та передбачає оформлення  відповідних договірних документів, де виписано -  термін!, цінність, а саме головне хто за це і кому скільки платить! Командир окремої в/ч ЗСУ без конкретного дозволу на це не має ніякого права, окрім деяких елементів періоду військового часу. Безкоштовне ж збереження цивільних обєктів чи цінностей без виняткових рішень вищого рівня не передбачено, ну а вести комерційні фінансові справи в/ч без суворої звітності - визначено… До того ж, збереження передбачає охорону і відповідальність за стан і цілісність. Звідси висновок – Хто санкціонував такий договір, чиї підписи його стверджують та хто несе юридичну і фінансову відповідальність за збереження  «цінності» якщо вартість такої взагалі кимось встановлена?!.

Документи, спростування чи підтвердження з визначеного  доведеться відслідкувати через депутатів місцевого рівня. Можливо, допоможуть і представники СБУ, щоб співставити з наказами і реєстрацією всього відповідного у військовій частині… Це, безумовно можна і треба зробити, сподіваємось не все у наш час (боротьби з зловживаннями і порушеннями закону) можна оформити «заднім числом»!!! Як це часто бувало у силових відомствах колись…

Та зараз,  вже реакція на встановлення памятника М.Кутузову в центрі Бродівського аеродрому, а відтепер і  щодо відповіді на запит організації СОУ  до РНБО (а не до МОУ)                 ( додається), виходить на такий рівень ,що набагато важливіше зрозуміти  у чому ж суть : «оправдально-наступальних  речень і слів з боку  структури Морально психологчного забебчення  Міністерства оборони України, на запит СОУ  (організації військово-патріотичного спрямування, яка давно просто і розумна малаб владнати ідеологічну«неувязочку» …. Та увиявляється на це ми маємо просто( а може й не просто) На це ж маємо світлого князя, роздуми військового відомства навколо захисту прав меншин(добре, що не сх…) і прикре російське «на жаль..» щодо « … засудження чогось націонал – соціалістичного!»… Хотілося б знати так думає і сам «свєтлєйшій!» чи тільки ті, хто реально організовує морально-психологічне забезпечення у всіх Збройних силах України?!.

Без сумніву запит СОУ і відповідь МОУ буде мати інформативний розголос у ЗМІ. Та на продовження думки і для завершення усвідомлень – найцікавіше!..

2.                  У зверенні організації СОУ до першого заступника РНБО від 1.03.2017-го року у заключному абзаці виписано прохання не направляти запит для відповіді по старій «совковій» схемі у відомство, яке є зацікавленим у спростуванні, у формальній відписці, тобто - до МОУ, бо воно не може бути обєктивним у дослідженні ситуації у самих же «собі»…  Та виявляється це не можливо таке у такій «своєрідній» системі бюрократичних павутин , як силові структури!  Не стається ще в Україні так,  щоб  хоча б більш-менш змістовну відповідь надала незалежна від Сухопутних військ структура… Бо, у ЗСУ наявний і такий парадокс- якщо авіацію назвали «армійською», то і підпорядковувати її чомусь потрібно під «піхотних  світлих князів»… Ніби  в Україні армія – це суцільно Сухопутні війська!.. Тому й приймаються за льотчиків та авіаційних інженерів такі «ґрунтовні» та «зважені» відповіді  від «генералов Бородіно»… Бо ж вони « оті генерали», напевно, вважають себе реальними спадкоємцями не  сподвижників українства, як то -  І.Мазепи чи винахідника вертольотів І.Сікорського (головна авіатехніка Бродівських армійців!), а великого фельдмаршала М.Голєніщева, який у Бродах можливо навіть  три ночі просто - переспав!.. (До тексту відповіді – без акцентуацій на Франко-Русскою войну!...

До всіх варіантів чиєїсь любові до «фельдмаршалів», з глибоким розумінням українського законодавства - толерантно нагадуємо, що звання фельдмаршал і статус «свєтлєйшій князь», очевидно, вписуються у засудження тоталітарних режимів!.. Я з цього приводу пишу саме оцей  рапорт!..

Доведеться таку «історичну» відповідь  можливо! надіслати не тільки в українські ЗМІ, а й у французьку Амбасаду – хай почитають… Зараз це буде актуальним…

На фоні відповіді командування Сухопутних військ ЗСУ складається враження, що її писали і підписували особи, які українську ідею розбудови держави і українського війська сприймають якось по «світло російське!»… Через це не дивно, що фактично проігнорована інформація військово-патріотичної громадської організації Спілки офіцерів України, депутатів, офіцерів та виникає відчуття, що авторам відповіді  нічого втрачати бо у них або пенсія «в кармані», або діти і думки в Росії…

Україна бореться з терористами і окупантами, а у штабі Сухопутних військ роздуми і внутрішня мораль завантажені проблемою – розумно захистити пам»ять «світлішого князя» Великого стовпа Російської імперії. Що ж у подальшому можна чекати від таких осіб?!. З часом вони, напевно, розставлять на відповідні посади своїх однодумців!..

Президент України у Франції просить підтримки проти російської агресії  у французів, а «світлійші» з Сухопутних військ, як ніби вживши коньяку «Наполеон» (улюбленого до речі в Росії) захищають ім.»я фельдмаршала Кутузова…

То звідки в Україні небезпеки?!. Важко визначити яка з них більша -  із зони АТО, від терористів на вулицях чи із середини відомств, які під час бойових дій визначають напрямки МПЗ для захисників України.

Символічно, що цю відповідь на «відписку» доводиться давати в День Конституції України, до якої точно «свєтлєйшіє» і фельдмаршали не мають ніякого відношення, та має безпосередньо Конституція Пилипа Орлика на честь якого у Франції названо міжнародний аеропорт «Орлі». А ось на військовому аеродромі у Бродах МОУ відстоює існування Кутузовського проспекту як у Києві, не в розумінні транспортної артерії, а в усвідомленні «проспекту» як погляду в майбутнє…

Згідно Конституції і законів України всі державні структури, увесь хід влаштування і охорони державного устрою мають бути під пильною увагою і корегуванням  громадських організацій, громад, партій і об»єднань громадян. Це визначено для того, що якийсь чиновник у правовій державі не став раптом «свєтлєйшім» і не нав»язав  свою фельдшовіністичну позицію усім, хто на нього дивиться з низу!.. Для інформації - поняття «шовінізму» виникло у момент звеличення

М.Кутузова, а походження в назві має від француза Шовена…

Отже, офіцери Бродівської організації СОУ черговий раз наполягають на  тому, щоб більше не надсилалась «відписка» із МОУ, тим більше із штабу Сухопутних військ, бо не до них було спрямоване попереднє звернення(додається до всього матеріалу) і це також!

Зауважимо, що питання ідейно-національного спрямування знаходяться в компетенції Верховної Ради, РНБО та СБУ!.. Саме із цих структур і чекаємо відповіді. 

 

 

 

                                                    Полковник                Микола Зеленський

                                 Уч. б\д., ліквідатор ЧАЕС, уч., місії ООН, інвалід війни 2-ої групи

                                                                    Спілка офіцерів України  

28 червня 2017 рік