Багато читав інформації щодо діяльності Бурштинської ТЕС, яка входить до складу ДТЕК “Західенерго” (фірма належить Рінату Ахметову) щодо викидів шкідливих речовин в атмосферу землі. Різноманітні інформаційні ресурси вказують, що ця теплоелектростанція входить до списку 100 підприємств, які завдають найбільшої шкоди довкіллю та здоров’ю населення України.  

Проїжджаючи повз Бурштинську ТЕС дорогою на Івано-Франківськ, бачив штучно створені своєрідні «хімічні озера», куди теплоелектростанція скидає власні нечистоти. Труби, прокладені на декілька кілометрів виводять отруйні хімікати на територію, що оточена земляним обвалуванням. Відпар з цих хімікатів завдає непоправної шкоди мешканцям міста Бурштин та навколишнім селам, які постійно скаржаться на проблеми з органами дихання та різні онкозахворювання.  

Як відомо, ця станція отримує вугілля з окупованих територій, а вугілля з Львівських шахт було б цілком достатньо, аби обслуговувати цю електростанцію. Через те, податки у держбюджет не сплачуються, а електроенергія експортується за кордон (майже 80%), незважаючи на складну ситуацію із забезпеченням всередині країни.

Доречі, Бурштинська ТЕС свого часу офіційно відмовилась купувати Львівське вугілля. Це відбулось 14 січня 2016 року, коли ТЕС увійшла до складу ПА «ДТЕК Західенерго», припинивши співпрацю з ДП «Львіввугілля». Тепер через невідвантаження «чорного палива» ДП «Львіввугілля» втрачає за добу близько 2,5 млн грн, львівські шахтарі недоотримують заробітної платні. 

Дивлячись на схеми, які використовуються у різноманітних махінаціях можна зрозуміти, чому блокада на Сході є такою не вигідною для олігархів. В обхід Закону завозячи вугілля з Донбасу, сплачуючи за нього кошти окупантам, які, в свою чергу купують набої аби вести вогонь по наших солдатах – це верх цинізму від власників підприємства до самого керівництва держави. На Донбасі воюють за те щоби не платити українські комунальні послуги, до прикладу: "Донецьк:

 

- Газ 0,8грн/куб.м.

- Світло 0.30грн/квт

- Вода 4грн/куб.м.

Львів:

— Газ 6,87грн/куб.м.

— Світло 0,75грн/квт

— Вода 12грн/куб.м.

Дані на 22.02.2017р.

 23 лютого на сесії Золочівської районної ради депутати одноголосно підтримали звернення до Президента, прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо торговельної блокади окупованих територій Луганської та Донецької областей.

 Дане звернення було ініційоване фракцією УКРОП у районній раді. За словами голови Золочівської районної організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», депутата районної ради Василя Ляшовського: “Навіть уже на третій рік бойових дій на Сході України наша влада так і не спромоглася визнати їх війною. Влада чомусь не може визнати ДНР та ЛНР — окупованими територіями, натомість проводить чітку торгівельну політику з агресором. Тому нашими найголовнішими вимогами є повне припинення торгівлі з окупантами та звільнення усіх полонених. Війна стала вигідною, і триватиме доти, поки на ній зароблятимуть. Нав’язаний Росією збройний конфлікт на сході України забрав багато життів наших земляків. Ми не можемо стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес”.

УКРОПівці наголошують: Українці – сильні люди і заслуговують на сильну владу, яка спроможна їх захистити. Нинішня ситуація вимагає негайного втручання та рішучих, ефективних дій влади, тому органи державної влади зобов’язані докласти всіх зусиль, аби якомога швидше припинити торговельно-економічні відносини з ворогом. У зверненні також йдеться що в умовах, коли війна, розв’язана Російською Федерацією проти України, продовжується, торговельно-економічні відносини, унаслідок яких бойовики відправляють на підконтрольні Україні території свої товари, мають бути негайно припинені. 

Депутати Золочівської районної вимагають на законодавчому рівні вжити вичерпних заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб через тимчасово окуповану територію України, вимагають провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України та установити мораторій на ввезення та вивезення вантажів під контролем ОБСЄ. Важливим також є неприпустимість переслідування ветеранів — учасників бойових дій у зоні АТО, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.